Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

W grudniu w naszej szkole odbyły się pokazy fizyczno-chemiczne. Ciekawe i efektowne eksperymenty chemiczne i doświadczenia fizyczne zaprezentował, pochodzący z Lublina dwuosobowy zespół młodych pasjonatów nauki „Zaelektryzowani”. Panowie wykonali serię zaskakujących i budzących podziw uczniów widowiskowych eksperymentów, w których aktywny udział brali sami uczniowie.

         Mieliśmy okazję zobaczyć jak w szybki sposób można napompować foliowy rulon, poznaliśmy niektóre właściwości powietrza, reakcję sody oczyszczonej z octem wraz z pojawieniem się gazu (dwutlenku węgla - CO2) Duże wrażenie na dzieciach zrobiła płonąca piana na ręce koleżanki i „płonąca ławka” oraz wybuchowe spalanie mieszaniny wodoru z powietrzem. Poznaliśmy właściwości helu.

Poruszony był szczególnie ważny przy wykonywaniu wszelkich eksperymentów aspekt bezpieczeństwa. Trudne i skomplikowane zagadnienia okraszone dowcipem i przekazane w ten atrakcyjny i zabawny sposób przybliżyły uczniom chemię i fizykę.

Anna Stagraczyńska

Dzień 6 grudnia dla klasy pierwszej, trzeciej i czwartej okazał się dniem pełnym niespodzianek. W tym dniu wyjechaliśmy do SOK, gdzie dzieci obejrzały film „ Kumple z dżungli”. Jednak nie tylko film zainteresował dzieci, bowiem okazało się, że Mikołaj zajrzał do kina i pod niektórymi fotelami zostawił drobne upominki. Potem udaliśmy się do Urzędu Poczty Polskiej, gdzie uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy na poczcie oraz mogli wysłać listy do Mikołaja z prośbą o prezenty pod choinkę. Na koniec zostaliśmy bardzo mile przyjęci w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba. Pani Barbara Sudoł ciekawie i wyczerpująco opowiedziała dzieciom o organizacji i funkcjonowaniu urzędu oraz pokazała, gdzie można załatwiać różne sprawy. Uczniowie spotkali się także z Wiceburmistrzem Panem Leszkiem Mirowskim, który „sprawdził” wiedzę uczniów o pracy urzędników i sam chętnie odpowiadał na ich pytania. To był dzień pełen uśmiechu i pozytywnych wrażeń.

Elżbieta Głaz

Listopad był bardzo aktywnym miesiącem dla naszych przedszkolaków. Rozpoczęła go wizyta pani Justyny Żywiec - logopedy, która przeprowadziła badanie mowy dzieci w wieku przedszkolnym. Dziękujemy za cenne wskazówki i informacje.

22 listopada w naszym przedszkolu zostało zorganizowane spotkanie z żołnierzem panem por. Dawidem Tomczykiem                   z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nisku. Podczas prezentacji żołnierz przedstawił charakterystykę służby żołnierskiej oraz pokazał dzieciom sprzęt wojskowy. Przedszkolaki z chęcią uczestniczyły w zajęciach. Nie obyło się również bez musztry. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

W dniu 27 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi paluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panią Dyrektor fragmentów książki o misiu, bawiły się chustą oraz w starego niedźwiedzia, tańczyły z misiami        w rytm muzyki. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.   

K. Pokora

Podkategorie