Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Byliśmy ciekawi czy do lasu zawitała już Pani Jesień, dlatego w środę 25 września wybraliśmy się całą klasą na wycieczkę do „dużego” lasu. Pani wychowawczyni podzieliła nas na zespoły zadaniowe. Każda grupa miała inne zadania np. obserwowanie i nazwanie spotkanych zwierząt, roślin, zmierzenie obwodów pni drzew, uzbieranie kilku skarbów jesieni itp. Aura nam sprzyjała, a las o tej porze wyglądał przepięknie. Zbieraliśmy kolorowe liście, nasiona drzew, słuchaliśmy odgłosów lasu, rozpoznawaliśmy gatunki grzybów. Zobaczyliśmy wygrzewająca się w słońcu malutką jaszczurkę. Poznaliśmy również warstwową budowę lasu. Mogliśmy się wspólnie bawić, ale nie zapominaliśmy o zasadach odpowiedniego zachowania w lesie i na ulicy. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły. Uzbieranymi skarbami jesieni przystroiliśmy salę lekcyjna, a nasze spostrzeżenia zapisaliśmy
w zeszytach. To była udana wycieczka – żywa lekcja przyrody.

Uczniowie klasy III z wychowawcami