• 1 Wywiadówka
  20.XI.2019
 • 2 Wywiadówka
  20.XI.2019
 • 3 Wywiadówka
  20.XI.2019
 • 4 Wywiadówka
  20.XI.2019
 • 5 Wywiadówka
  20.XI.2019
baner

Śniadanie daje moc 2019

Kolejny raz Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji „Śniadanie Daje Moc”, która ma na celu pokazanie, jak ważne jest spożywanie II posiłku w szkole. II śniadanie jest potrzebne dzieciom, ponieważ pomaga w utrzymaniu koncentracji na lekcjach, pomaga w skupieniu się i dobrej nauce. Dziecko jest wtedy wesołe, ma energię do zabawy i pracy.
Listopad to miesiąc, kiedy przypada w naszym kraju finisz Akcji. W tych listopadowych dniach, dzieci i młodzież wspólnie z wychowawcami zorganizowali w swoich klasach wspólnie śniadania, na które złożyły się zdrowe produkty, które pomagają dzieciom w dobrym samopoczuciu. W myśl powiedzenia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, uczymy dzieci od najmłodszych lat aby posiłki poza podstawowymi produktami, jak pieczywo, masło czy ser, zawierały także owoce i warzywa pod różnymi postaciami.
Odbywająca się od wielu lat akcja już na stałe wpisała się w nasze działania jako Szkoły Promującej Zdrowie i na pewno pomaga młodym pokoleniom zrozumieć, że śniadanie w szkole jest potrzebne. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.
Organizatorzy

 

Świat bez odpadów

W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie i działań ekologicznych w naszej szkole rozmieszczone są pojemniki do gromadzenia surowców wtórnych. Społeczność szkolna uczy się poprawnej segregacji poprzez umieszczanie w nich odpadów plastikowych, metalowych, czyli takich które będą mogły być wykorzystane powtórne.

Sprzątanie świata 2019

 W dniu 20 września 2019 roku, w piątek po raz kolejny, społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach wraz z nauczycielami wzięła udział w Akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku Akcja przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”, mająca uświadomić wszystkim, że nawet najmniejszy śmieć wyrzucony bezmyślnie ma wpływ na życie i czystość naszej planety. Poza działaniami edukacyjnymi, które zmniejszają ilość odpadów w naszej okolicy, podjętych na terenie szkoły oraz miejscowości, zainicjowaliśmy w tym roku posprzątanie najbardziej zanieczyszczonych terenów wiejskich. Należały do nich: tereny położone w sąsiedztwie stadionu LZS, drogi w kierunku tzw. „Hermanówki” oraz ścieżki rowerowej łączącej miejscowość Jadachy i Cygany. Gmina Nowa Dęba zapewniła szkole odpowiednią liczbę worków na odpady oraz rękawiczek. Zostało to wszystko rozdzielone wśród naszej młodzieży i nauczycieli. Tradycją już jest, iż w sprzątanie najbardziej odległych terenów zaangażowana jest najstarsza młodzież, mająca największą świadomość ekologiczną. Młodzież, która po raz kolejny udowodniła, że nie boi się podejmować takich zadań i odważnie to pokazuje.

Cała akcja miała dwa cele: edukować i uczyć dbać o naszą miejscowość. Udało się to znakomicie: cały przydzielony dla klas teren uprzątnięto z odpadów, zebrano 25 worków odpadów oraz kilka opon samochodowych. Odpady te zostały zgromadzone w wyznaczonych miejscach i wywiezione prze odpowiedzialną firmę z terenu naszej Gminy. Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w Akcję „Sprzątania świata 2019”.

 

Szkoła Podstawowa w Jadachach

 

Aktywność fizyczna

W ramach działań Szkoły Promującej  Zdrowie nauczyciel wychowania fizycznego, jak też pozostali nauczyciele dbając o właściwy poziom rozwoju fizycznego dzieci, zachęcają ich do ruchu. Odbywa się to poprzez różnego rodzaju formy aktywności (zajęcia nieobowiązkowe, SKS, zawody sportowe), ale także poprzez udział w różnych innych zajęciach, np. aktywna przerwa, piknik szkolny, dyskoteki.

 

Kampania fenologiczna 2019

Kampania fenologiczna 2019 we współpracy ze szkołą z Ukrainy i Chorwacji. Młodzież ma szansę zrealizować swoje plany i ambicje. Damy radę?
Niezdecydowanych i pragnących poznawać świat i przyrodę zapraszamy do siebie. Na początek zainstalujcie aplikację "globe observer" na swoich telefonach lub tabletach.

 

 

 

 

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.