• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W piątek, 6 listopada, w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Podczas lekcji bibliotecznych przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie była przypadkowa – to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

W tym wyjątkowym dniu dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, z zerówki oraz
z klas I-III przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje.

Podczas zajęć dzieci słuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę, rozwiązywały zagadki, prezentowały swoje bajkowe przebrania i opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

TO BYŁ BARDZO BAJKOWY DZIEŃ!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!"

Barbara Wdowiak

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.