Pełna miska dla schroniska…

Od kilku lat nasze środowisko szkolne w okresie zimowym podejmuje trud zbiórki karmy, koców i innych akcesoriów dla naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska w Nowej Dębie i Machowie. Pamiętajmy o tym i w tym roku. Jednak ze względu na to, iż nauka odbywa się w domu, zachęcamy do podjęcia tego trudu we własnym zakresie. Po powrocie do nauki stacjonarnej, postaramy się zorganizować taką zbiórkę w szkole.

Jeśli, ktoś planuje zakup pieska lub kotka proszę spojrzeć na cudowne zwierzaki  z Przytuliska w Nowej Dębie, które czekają na adopcję, spragnione ludzkiego dobrego serca. Podajemy linki, gdzie można zobaczyć pieski i zasięgnąć informacji.

http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/przygarnij-psa

https://www.facebook.com/psykotynowadeba/

https://pl-pl.facebook.com/tschz.tarnobrzeg

Idzie zima, nie zapominajmy o naszych domowych czworonogach

Łzy cisną się do oczu, kiedy w zimowe dni wiernie służące czworonogi, zamiast przytulnej budy, zajmują miejsca w „mieszkanku podszytym wiatrem”, na tarasach, w rupieciarniach lub obszernych garażach, w których o cieple nie ma mowy. To nierzadkie obrazki z życia podwórkowych kundelków. Jeszcze nie jest za późno, aby zadbać o naszych czworonogów, ocieplić budę, pamiętać o uzupełnianiu wody, która teraz  szybko zamarza i odpowiednim odżywieniu psa.

O ile lepiej się żyje, kiedy czyni się dobro, tym bardziej, że zapewnienie odpowiednich warunków do życia zwierzęcia jest nie tylko odruchem człowieczeństwa, ale także obowiązkiem.

 Elżbieta Głaz