Zasady korzystania z Biblioteki Szkolnej

Godziny pracy biblioteki szkolnej od 1 czerwca 2020 r.

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

9:00 – 11:30

 

9:00 – 11:00

-

-

9:00 – 11:30

 

 

Zasady korzystania z Biblioteki Szkolnej w Jadachach:

 

 1. Od 1 czerwca biblioteka szkolna umożliwia uczniom i nauczycielom korzystanie z księgozbioru, w tym zwrot wypożyczonych książek. Książki będą odbierane z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa.
 2. Godziny pracy biblioteki szkolnej: poniedziałek od godziny 9:00 – 11:30, we wtorek od 9:00 – 11:00 i w piątek od 9:00 – 11:30.
 3. Uczniowie uczestniczący w zajęciach na terenie szkoły mogą korzystać z biblioteki. Pozostali uczniowie muszą zgłaszać potrzebę korzystania z biblioteki do nauczyciela bibliotekarza wysyłając wiadomości w e-dzienniku lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dziennym wyprzedzeniem.
 4. Przed podejściem do stolika w bibliotece, należy zdezynfekować ręce (rękawiczki) płynem dezynfekującym, który zapewnia szkoła.
 5. Nauczyciel bibliotekarze oraz czytelnicy powinni przebywać w bibliotece w maseczce/przyłbicy (nosić osłonę nosa i ust) i rękawiczkach ochronnych.
 6. Przed stolikiem należy stanąć w zalecanej, bezpiecznej odległości – min. 1,5 metra. Uczeń zgłasza książkę do zwrotu, bibliotekarz odpisuje ją z karty bibliotecznej, następnie odkłada do wyznaczonego przez bibliotekarza miejsca.
 7. Jednocześnie w bibliotece może przebywać z bibliotekarzem jedna osoba wypożyczająca lub oddająca książki. Pozostałe osoby oczekują przed wejściem do biblioteki zachowując odstęp minimum 1,5 m.
 8. Nie ma możliwości korzystania z kącików dla dzieci oraz z czytelni.
 9. Nauczyciel bibliotekarz będzie stosował niezbędne dla bezpieczeństwa zabiegi – regularnie wietrzyć pomieszczenia biblioteki i czytelni, dezynfekować powierzchnię stolika każdorazowo po obsłudze czytelnika, dezynfekować inne dostępne dla użytkowników powierzchnie.
 10. Oddane książki będą poddane kwarantannie na okres trzech dni, następnie wrócą na półki i będą mogły znów być wypożyczane.
 11. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek (pomieszczenie, skrzynia, pudła, itp.). Składowane książki są oznaczone datą przyjęcia.

 

B.Wdowiak