„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Miło nam poinformować, że Uczniowie klasy pierwszej, podczas Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, otrzymali prezenty - wyprawki czytelnicze.

Projekt został zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Na wyprawkę czytelniczą złożyły się:

  • „Pierwsze abecadło” - książka będąca antologią tekstów prozatorskich i poetyckich najwybitniejszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania. Jest to również zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Więcej szczegółów na temat kampanii można znaleźć na stronie:

http://wielki-czlowiek.pl/pierwsze-abecadlo-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka/

 

Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających szkołę podstawową i stawiających pierwsze kroki w czytaniu. Kampania obejmuje nie tylko pierwszoklasistów, ale ich rodziców, dziadków i opiekunów podkreślając ich rolę i wartość w czytaniu międzypokoleniowym.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby pasja czytania i miłość do książek towarzyszyły im odtąd na co dzień.

Miłej lektury!

B. Wdowiak