• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie przyznany Szkole Podstawowej w Jadachach!

Szkoła Podstawowa imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach od lat należy do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Działania dla zdrowia społeczności szkolnej zostały rozpoczęte w 2008 roku i były ukierunkowane na wszechstronną edukację. Przez te lata w szkole w Jadachach odbyło się mnóstwo spotkań, pogadanek, akcji, działań i zadań. Miały miejsca podniosłe uroczystości i nowatorskie działania. Młodzież uczestniczyła w wielu wyjazdach do miejsc promujących zdrowie i  produkujących zdrową żywność.

            Przez ten czas, placówka w Jadachach przeszła przez wszystkie etapy rozwoju. Jako Szkoła Promująca Zdrowie została przyjęta do grona najpierw Rejonowych (2010 r.) a potem Wojewódzkich Szkół Promujących Zdrowie (2013 r.).

            Zespół koordynujący działania Szkoły Promującej Zdrowie przygotował obszerną dokumentację z działań i po uzyskaniu rekomendacji Wojewódzkich Koordynatorów SzPZ: Pani Marioli Kiełboń z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Pani dr Barbary Wolny z PCEN w Tarnobrzegu przesłał ją do Kapituły SzPZ w Warszawie.

            Pod kierunkiem prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej, w  grudniu 2020 roku, Kapituła Krajowych Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie po przeanalizowaniu dokonań z ostatnich lat, postanowiła przyznać Szkole Podstawowej w Jadachach Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

            Jest to dla Nas ogromne wyróżnienie, będące podsumowaniem wysiłków całej społeczności szkolnej, ale przed wszystkim dyrektora szkoły, Bernardy Głowackiej, koordynatora działań zdrowotnych, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów uczęszczających do tej szkoły.

            Mamy nadzieję, iż Certyfikat SzPZ, który jest przyznawany na okres 5 lat, będzie kolejnym bodźcem zachęcającym nas do dbania o swoje zdrowie.

            Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz rodzicom za aktywne włączanie się we wszystkie działania zdrowotne, realizowane w naszej szkole.

 

Przekazanie Zielonej Flagi

Kolejna „Zielona Flaga” jest w naszych rękach!!!

W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie, Szkoła Podstawowa imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach, prowadzi wiele działań o charakterze ekologicznym. Po raz kolejny została ona doceniona przez Kapitułę oraz zespół Programu Eko-Szkoły. Za szerokie prowadzenie oraz promowanie działań ekologicznych wśród społeczności szkolnej i miejscowości, Kapituła przyznała Szkole po raz czwarty Międzynarodowy Certyfikat Ekologiczny „Zielona Flaga”. Powoduje to, iż Szkoła Podstawowa w Jadachach urasta w rejonie do rangi lidera działań ekologicznych wśród szkół podstawowych.
13 lutego w naszej szkole odbyła się prezentacja „Zielonej Flagi” wobec społeczności szkolnej. Dokonała tego Dyrektor Szkoły, Bernarda Głowacka, na uroczystym apelu podsumowującym działania szkoły w I półroczu tego roku szkolnego.