• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Świętujemy „Dzień Ziemi” 2021 roku.

22 kwietnia obchodzony był „Światowy Dzień Ziemi” Każdego roku, jako placówka posiadająca Międzynarodowe Certyfikaty Ekologiczne „Zielona Flaga” oraz realizująca Programy ekologiczne, Szkoła Podstawowa imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach, włącza się w świętowanie tego wyjątkowego momentu.

W tym roku, w obliczu pandemii „Dzień Ziemi” miał niecodzienny charakter. Dzieci wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami uczestniczyły w różnych działaniach ukazujących naszą Planetę i piękno przyrody.

Zespół Wychowania Przedszkolnego i klasa 0 pięknie ozdobiły roślinami ozdobnymi najbliższe otoczenie szkoły, dzieci z klas I-III brały udział w konkursie na plakat o tematyce przyrodniczej oraz wykonywały makiety miasteczka wykonanego z surowców wtórnych. Klasy 4-8 miały możliwość uczestniczyć w zadaniu-konkursie „Wyzwanie dla Ziemi”, które polegało na wykonaniu jednego z trzech zadań: ukazaniu piękna przyrody w niedostępnych miejscach, uprzątnięciu swojego najbliższego otoczenia z odpadów lub posadzeniu/posianiu roślin. Uczniowie wywiązali się z tego wyzwania rewelacyjnie. Z entuzjazmem oderwali się od komputerów i wyszli na świeże powietrze, aby uczcić w wyjątkowy sposób ten dzień.

Wykorzystując możliwości zdalnego nauczania oraz posiadania przez szkołę profilu społecznościowego, szkoła umieszczała krótkie filmy poruszające tematy ekologiczne: oszczędzanie wody, energii elektrycznej, segregację odpadów.

W konkursie-wyzwaniu przyznane zostały dyplomy za zajęcie miejsc 1-3 oraz wyróżnienia a także podziękowania dla uczestników. Zwyciężyła Aleksandra Zbyrad, II miejsce zdobył Tadeusz Stagraczyński, III miejsce przypadło Sylwii Rawskiej. Wyróżnienia przyznano Szymonowi i Wiktorowi Tomczyk.

Najlepszą makietę miasteczka z surowców wtórnych wykonała Malwinka Wypych.

Niech doskonałą puentą tego dnia będą słowa napisane przez uczennicę Julię Wypych „Nawet mała trawka ma dużo mocy”.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się do uczczenia tego dnia.

Organizatorzy

Przekazanie Zielonej Flagi

Kolejna „Zielona Flaga” jest w naszych rękach!!!

W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie, Szkoła Podstawowa imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach, prowadzi wiele działań o charakterze ekologicznym. Po raz kolejny została ona doceniona przez Kapitułę oraz zespół Programu Eko-Szkoły. Za szerokie prowadzenie oraz promowanie działań ekologicznych wśród społeczności szkolnej i miejscowości, Kapituła przyznała Szkole po raz czwarty Międzynarodowy Certyfikat Ekologiczny „Zielona Flaga”. Powoduje to, iż Szkoła Podstawowa w Jadachach urasta w rejonie do rangi lidera działań ekologicznych wśród szkół podstawowych.
13 lutego w naszej szkole odbyła się prezentacja „Zielonej Flagi” wobec społeczności szkolnej. Dokonała tego Dyrektor Szkoły, Bernarda Głowacka, na uroczystym apelu podsumowującym działania szkoły w I półroczu tego roku szkolnego.

 

Sukces Oliwii Korczak

Nasze sukcesy!

 

W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie, nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Programie Badawczym „GLOBE”. W tym roku zanotowaliśmy już poważny sukces. Uczestnicząca w tym Programie uczennica Oliwia Korczak zebrała najwięcej pomiarów powierzchni oraz wysokości drzew i przyczyniła się do zdobycia przez placówkę I miejsca na świecie w wyzwaniu „Land challenge”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w naukowej karierze!!!

Szkoła Podstawowa w Jadachach

 

 

Kampania fenologiczna 2019

Kampania fenologiczna 2019 we współpracy ze szkołą z Ukrainy i Chorwacji. Młodzież ma szansę zrealizować swoje plany i ambicje. Damy radę?
Niezdecydowanych i pragnących poznawać świat i przyrodę zapraszamy do siebie. Na początek zainstalujcie aplikację "globe observer" na swoich telefonach lub tabletach.

 

Sprzątanie świata 2019

 W dniu 20 września 2019 roku, w piątek po raz kolejny, społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach wraz z nauczycielami wzięła udział w Akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku Akcja przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”, mająca uświadomić wszystkim, że nawet najmniejszy śmieć wyrzucony bezmyślnie ma wpływ na życie i czystość naszej planety. Poza działaniami edukacyjnymi, które zmniejszają ilość odpadów w naszej okolicy, podjętych na terenie szkoły oraz miejscowości, zainicjowaliśmy w tym roku posprzątanie najbardziej zanieczyszczonych terenów wiejskich. Należały do nich: tereny położone w sąsiedztwie stadionu LZS, drogi w kierunku tzw. „Hermanówki” oraz ścieżki rowerowej łączącej miejscowość Jadachy i Cygany. Gmina Nowa Dęba zapewniła szkole odpowiednią liczbę worków na odpady oraz rękawiczek. Zostało to wszystko rozdzielone wśród naszej młodzieży i nauczycieli. Tradycją już jest, iż w sprzątanie najbardziej odległych terenów zaangażowana jest najstarsza młodzież, mająca największą świadomość ekologiczną. Młodzież, która po raz kolejny udowodniła, że nie boi się podejmować takich zadań i odważnie to pokazuje.

Cała akcja miała dwa cele: edukować i uczyć dbać o naszą miejscowość. Udało się to znakomicie: cały przydzielony dla klas teren uprzątnięto z odpadów, zebrano 25 worków odpadów oraz kilka opon samochodowych. Odpady te zostały zgromadzone w wyznaczonych miejscach i wywiezione prze odpowiedzialną firmę z terenu naszej Gminy. Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w Akcję „Sprzątania świata 2019”.

 

Szkoła Podstawowa w Jadachach

BOJS

 

Copyright © 2024. OPENMINT Rights Reserved.