• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Przekazanie Zielonej Flagi

Kolejna „Zielona Flaga” jest w naszych rękach!!!

W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie, Szkoła Podstawowa imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach, prowadzi wiele działań o charakterze ekologicznym. Po raz kolejny została ona doceniona przez Kapitułę oraz zespół Programu Eko-Szkoły. Za szerokie prowadzenie oraz promowanie działań ekologicznych wśród społeczności szkolnej i miejscowości, Kapituła przyznała Szkole po raz czwarty Międzynarodowy Certyfikat Ekologiczny „Zielona Flaga”. Powoduje to, iż Szkoła Podstawowa w Jadachach urasta w rejonie do rangi lidera działań ekologicznych wśród szkół podstawowych.
13 lutego w naszej szkole odbyła się prezentacja „Zielonej Flagi” wobec społeczności szkolnej. Dokonała tego Dyrektor Szkoły, Bernarda Głowacka, na uroczystym apelu podsumowującym działania szkoły w I półroczu tego roku szkolnego.

 

Sukces Oliwii Korczak

Nasze sukcesy!

 

W ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie, nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Programie Badawczym „GLOBE”. W tym roku zanotowaliśmy już poważny sukces. Uczestnicząca w tym Programie uczennica Oliwia Korczak zebrała najwięcej pomiarów powierzchni oraz wysokości drzew i przyczyniła się do zdobycia przez placówkę I miejsca na świecie w wyzwaniu „Land challenge”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w naukowej karierze!!!

Szkoła Podstawowa w Jadachach

 

 

Kampania fenologiczna 2019

Kampania fenologiczna 2019 we współpracy ze szkołą z Ukrainy i Chorwacji. Młodzież ma szansę zrealizować swoje plany i ambicje. Damy radę?
Niezdecydowanych i pragnących poznawać świat i przyrodę zapraszamy do siebie. Na początek zainstalujcie aplikację "globe observer" na swoich telefonach lub tabletach.

 

Sprzątanie świata 2019

 W dniu 20 września 2019 roku, w piątek po raz kolejny, społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach wraz z nauczycielami wzięła udział w Akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku Akcja przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”, mająca uświadomić wszystkim, że nawet najmniejszy śmieć wyrzucony bezmyślnie ma wpływ na życie i czystość naszej planety. Poza działaniami edukacyjnymi, które zmniejszają ilość odpadów w naszej okolicy, podjętych na terenie szkoły oraz miejscowości, zainicjowaliśmy w tym roku posprzątanie najbardziej zanieczyszczonych terenów wiejskich. Należały do nich: tereny położone w sąsiedztwie stadionu LZS, drogi w kierunku tzw. „Hermanówki” oraz ścieżki rowerowej łączącej miejscowość Jadachy i Cygany. Gmina Nowa Dęba zapewniła szkole odpowiednią liczbę worków na odpady oraz rękawiczek. Zostało to wszystko rozdzielone wśród naszej młodzieży i nauczycieli. Tradycją już jest, iż w sprzątanie najbardziej odległych terenów zaangażowana jest najstarsza młodzież, mająca największą świadomość ekologiczną. Młodzież, która po raz kolejny udowodniła, że nie boi się podejmować takich zadań i odważnie to pokazuje.

Cała akcja miała dwa cele: edukować i uczyć dbać o naszą miejscowość. Udało się to znakomicie: cały przydzielony dla klas teren uprzątnięto z odpadów, zebrano 25 worków odpadów oraz kilka opon samochodowych. Odpady te zostały zgromadzone w wyznaczonych miejscach i wywiezione prze odpowiedzialną firmę z terenu naszej Gminy. Jako organizatorzy dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w Akcję „Sprzątania świata 2019”.

 

Szkoła Podstawowa w Jadachach

BOJS

 

Jak sprzątano Jadachy?

Rok 2017 to kolejny w którym społeczność szkolna włączyła się bardzo chętnie do Akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku całe zdarzenie przebiegało pod hasłem.: „Nie ma śmieci – są surowce” i miało miejsce 15 września w piątek. Rejony do uporządkowania zostały przydzielone na apelu ekologicznym, który odbył się dzień wcześniej. Wielkość tych obszarów odpowiadała wiekowi i liczebności klas. Na apelu tym uczniowie dowiedzieli się, jak poprawnie zbierać odpady, jakich unikać, aby zbiórka była bezpieczna. Informacja o sprzątaniu została także umieszczona na portalu społecznościowym Facebook. Dzień „Sprzątania świata” rozpoczął się od zaopatrzenia się klas w worki na odpady oraz rękawiczki do ich zbierania. Każda klasa pod opieką wyznaczonego nauczyciela udała się w przydzielone rejony, aby wytropić leżące na poboczach dróg odpady.

Zbiórka, która zakończyła się po posprzątaniu rejonów przyniosła efekt edukacyjny (dzieci doskonaliły umiejętność sprzątania odpadów) oraz estetyczny (w wyznaczonych rejonach nie został ani jeden odpad). Efektem Akcji było 14 worków odpadów, przyniesionych w wyznaczone miejsce obok szkoły, skąd odebrali je pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Nowej Dęby.

Koordynator akcji: Andrzej Majkut

SP Jadachy

 

 

Czytaj więcej: Jak sprzątano Jadachy?

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.