• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Miło nam poinformować, że Uczniowie klasy pierwszej, podczas Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, otrzymali prezenty - wyprawki czytelnicze.

Projekt został zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Na wyprawkę czytelniczą złożyły się:

 • „Pierwsze abecadło” - książka będąca antologią tekstów prozatorskich i poetyckich najwybitniejszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
 • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania. Jest to również zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
 • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Więcej szczegółów na temat kampanii można znaleźć na stronie:

http://wielki-czlowiek.pl/pierwsze-abecadlo-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka/

 

Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających szkołę podstawową i stawiających pierwsze kroki w czytaniu. Kampania obejmuje nie tylko pierwszoklasistów, ale ich rodziców, dziadków i opiekunów podkreślając ich rolę i wartość w czytaniu międzypokoleniowym.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby pasja czytania i miłość do książek towarzyszyły im odtąd na co dzień.

Miłej lektury!

B. Wdowiak

 

 

 

 

 

 

NAJLEPSI CZYTELNICY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W JADACHACH W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Klasa 0 – Marcelina Stawarz, Milena Pasek, Nikola Zięcik

Klasa I – Anna Szpyt, Mateusz Kiwak, Martyna Kosior

Klasa II – Malwina Wypych, Natalia Maciąg

Klasa III – Julia Paciorek

Klasa IV –Maja Szelech

Klasa V – Julia Pałka

Klasa VI – Marcin Kozieł

Klasa VII – Aleksandra Jadach

Klasa VIII – Natalia Jakubus

 

Jak co roku dla miłośników książek biblioteka szklona we współpracy z wychowawcami klas I-III,  zorganizowała konkurs czytelniczy na najpiękniejszy zeszyt lektur.

Ci, którzy czytają już samodzielnie oraz ci, którzy oddają się lekturze jeszcze w towarzystwie dorosłych mieli okazję podzielenia się wrażeniami po przeczytaniu wybranych przez siebie książek.

 

 

Za najpiękniejszy zeszyt lektur nagrody i dyplomy otrzymali:

 

Klasa I – Lena Byczek, Bartłomiej Durtka, Jakub Fajfer, Lena Godek, Igor Grębowiec, Mateusz Kiwak, Hubert Kosior, Martyna Kosior, Debora Manzotti, Zuzanna Matuszewska – Gudaniec, Liliana Pomorska, Natalia Stępień, Anna Szpyt, Lena Tomczyt, Anna Tutka

 

Klasa II – Patrycja Bałata, Mateusz Chmielowiec, Natalia Maciąg, Łukasz Misa, Karolina Oklek, Victoria Pavlik, Kacper Skowron, Tomasz Tłusty, Natalia Wolan, Malwina Wypych

 

Klasa III – Julia Paciorek, Alan Tomczyk, Adam Tutka, Aleksandra Zbyrad

 

Harmonogram zwrotu podręczników i książek do biblioteki szkolnej

W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego 2019/2020 proszę o zapoznanie się z terminami i procedurami oddawania podręczników szkolnych i książek.

Podręczniki oraz wypożyczone książki należy oddać w wyznaczonych terminach i godzinach. Proszę, aby uczniowie klas/rodzice w danym dniu przychodzili zgodnie z harmonogramem, kolejno w określonych przedziałach czasowych. Związane jest to z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem zakażeniom wirusem COVID-19.

 

 Daty oddawania podręczników:

Kl. I – 22.06.2020 r., od godz. 9:00 do 10:00

Kl. II – 22.06.2020 r., od godz. 10:15 do 11:15

Kl. III – 22.06.2020 r., od godz. 11:30 do 12:30

Kl. IV – 23.06.2020 r., od godz. 9:00 do 10:00

Kl. V –23.06.2020 r., od godz. 10:15 do 11:45

Kl. VI – 23.06.2020 r., od godz. 12:00 do 13:30

Kl. VII – 24.06.2020 r., od godz. 9:00 do 10:00

Kl. VIII – 16,17,18.06.2020 r. – przed egzaminem ósmoklasisty

 

ORGANIZACJA PRACY SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

 

 1. Nauczyciel bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły i wychowawcą klasy zasady zwrotu książek i podręczników oraz terminy ich oddania do biblioteki szkolnej.
 2. Książki i podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w ustalone przez dyrektora
  i nauczyciela bibliotekarza określone dni (w celu uniknięcia grupowania się osób).
 3. Harmonogram zwrotu podręczników i książek zostanie umieszczony na stronie internetowej szkoły.
 4. Bibliotekarz powiadamia uczniów/rodziców przez dziennik elektroniczny lub inne kanały kontaktu o terminach zwrotów książek i podręczników oraz możliwościach ich odkupienia .
 5. Rodzicom i uczniom przypomina się o zasadach zwrotu wypożyczonych podręczników i książek zgodnie z zapisami regulaminów (zwrot podręczników w kompletach, usunięcie foliowych okładek, usunięcie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki – wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).
 6. Za książki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zakupu nowej pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.
 7. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce oraz rękawiczkach. Obowiązuje również zasada zachowania odpowiedniego dystansu
  – min. 1,5 m.
 8. Podręczniki/książki będą zwracane w bibliotece szkolnej. Uczniowie/rodzice uczniów oddający książki wchodzą do szkoły bocznym wejściem(obok sali nr 2)
 9. Osoby dokonujące zwrotu podręczników oraz książek muszą być poinformowane o określonym sposobie przekazania podręczników szkolnych:
 • każda książka musi być podpisana na metryczce znajdującej się w książce,
 • należy włożyć książki do worków/reklamówek – związane jest to z epidemią,
 • na wierzchu musi być umieszczona kartka z : imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą.
 1. Nauczyciel bibliotekarz wyznaczy miejsce składowania oddawanych książek
  i podręczników.
 2. Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokona oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic/opiekun prawny zobowiązany jest do odkupienia podręcznika, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.

Zasady korzystania z Biblioteki Szkolnej

Godziny pracy biblioteki szkolnej od 1 czerwca 2020 r.

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

9:00 – 11:30

 

9:00 – 11:00

-

-

9:00 – 11:30

 

 

Zasady korzystania z Biblioteki Szkolnej w Jadachach:

 

 1. Od 1 czerwca biblioteka szkolna umożliwia uczniom i nauczycielom korzystanie z księgozbioru, w tym zwrot wypożyczonych książek. Książki będą odbierane z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa.
 2. Godziny pracy biblioteki szkolnej: poniedziałek od godziny 9:00 – 11:30, we wtorek od 9:00 – 11:00 i w piątek od 9:00 – 11:30.
 3. Uczniowie uczestniczący w zajęciach na terenie szkoły mogą korzystać z biblioteki. Pozostali uczniowie muszą zgłaszać potrzebę korzystania z biblioteki do nauczyciela bibliotekarza wysyłając wiadomości w e-dzienniku lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dziennym wyprzedzeniem.
 4. Przed podejściem do stolika w bibliotece, należy zdezynfekować ręce (rękawiczki) płynem dezynfekującym, który zapewnia szkoła.
 5. Nauczyciel bibliotekarze oraz czytelnicy powinni przebywać w bibliotece w maseczce/przyłbicy (nosić osłonę nosa i ust) i rękawiczkach ochronnych.
 6. Przed stolikiem należy stanąć w zalecanej, bezpiecznej odległości – min. 1,5 metra. Uczeń zgłasza książkę do zwrotu, bibliotekarz odpisuje ją z karty bibliotecznej, następnie odkłada do wyznaczonego przez bibliotekarza miejsca.
 7. Jednocześnie w bibliotece może przebywać z bibliotekarzem jedna osoba wypożyczająca lub oddająca książki. Pozostałe osoby oczekują przed wejściem do biblioteki zachowując odstęp minimum 1,5 m.
 8. Nie ma możliwości korzystania z kącików dla dzieci oraz z czytelni.
 9. Nauczyciel bibliotekarz będzie stosował niezbędne dla bezpieczeństwa zabiegi – regularnie wietrzyć pomieszczenia biblioteki i czytelni, dezynfekować powierzchnię stolika każdorazowo po obsłudze czytelnika, dezynfekować inne dostępne dla użytkowników powierzchnie.
 10. Oddane książki będą poddane kwarantannie na okres trzech dni, następnie wrócą na półki i będą mogły znów być wypożyczane.
 11. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek (pomieszczenie, skrzynia, pudła, itp.). Składowane książki są oznaczone datą przyjęcia.

 

B.Wdowiak

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.