• 1 Koronawirus
    W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
  • 2 Koronawirus
    W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
  • 3 Koronawirus
    W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
  • 4 Koronawirus
    W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
  • 5 Koronawirus
    W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Zajęcia biblioteczne w klasie I

Z okazji Światowego Dnia Książki uczniowie klasy pierwszej, podczas lekcji bibliotecznej online prezentowali swoje ulubione książki, a w dalszej części zajęć tworzyli własne okładki swoich ulubionych książek, a także wykonywali rysunki zatytułowane: „Ja w bibliotece szkolnej”.

BW

„Bohaterowie książek i lektur szkolnych”

Na lekcji bibliotecznej, która odbyła się 23.04.2021 r. klasa V miała przygotować stroje bohaterów z wybranej książki. Połowa klasy przebrała się za postać z lektur obowiązkowych, a druga połowa za bohaterów swojej ulubionej książki.

Emilia Bałata przebrała się za Łucję z „Opowieści z Narnii”, Nikola Durtka, Anna Gil, Claudia Kiwak, Oliwia Skowron przebrały się za Mary Lenox – bohaterkę „Tajemniczego ogrodu”, Kacper Król i Jakub Pałka przebrali się za Pinokia, Filip Puzio był Harrym Potterem, Sylwia Rawska była Myszką Micky, Nemeczkiem był Tadeusz Stagraczyński z lektury ''Chłopcy z Placu Broni'', dziewczynką z piegami czyli Pippi była Maja Szelech, zaś Patryk Zięcik przebrał się za ulubioną postać każdego dziecka, czyli - Kubusia Puchatka.

Nie umiałabym wybrać najładniejszego przebrania, ponieważ cała klasa była ubrana kreatywnie. Pani powiedziała, że jest pod wrażeniem naszej pomysłowości i wysiłków, które włożyliśmy w zrobienie i wymyślenie stroju wybranego bohatera. Mam nadzieję, że będziemy częściej powtarzali takie prezentacje. Dużo się na tych zajęciach nauczyłam. Mam nadzieję, że klasa też tak uważa.

Autorka tekstu: Claudia Kiwak

Dzień Pluszowego Misia - 2020

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodził w naszej szkole swoje święto 24 listopada.

Historia święta: 25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się
z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka.
Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem
w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta. Tak też narodziła się angielska nazwa pluszowego misia (teddy bear).
Ta wyjątkowa zabawka od blisko 120 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe. W 2002 roku pluszowy miś doczekał się także własnego święta, które obchodzone jest 25 listopada.

Barbara Wdowiak

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”

Miło nam poinformować, że Uczniowie klasy pierwszej, podczas Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, otrzymali prezenty - wyprawki czytelnicze.

Projekt został zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Na wyprawkę czytelniczą złożyły się:

  • „Pierwsze abecadło” - książka będąca antologią tekstów prozatorskich i poetyckich najwybitniejszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania. Jest to również zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Więcej szczegółów na temat kampanii można znaleźć na stronie:

http://wielki-czlowiek.pl/pierwsze-abecadlo-wyprawka-czytelnicza-dla-pierwszaka/

 

Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających szkołę podstawową i stawiających pierwsze kroki w czytaniu. Kampania obejmuje nie tylko pierwszoklasistów, ale ich rodziców, dziadków i opiekunów podkreślając ich rolę i wartość w czytaniu międzypokoleniowym.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, aby pasja czytania i miłość do książek towarzyszyły im odtąd na co dzień.

Miłej lektury!

B. Wdowiak

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W piątek, 6 listopada, w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Podczas lekcji bibliotecznych przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie była przypadkowa – to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

W tym wyjątkowym dniu dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, z zerówki oraz
z klas I-III przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje.

Podczas zajęć dzieci słuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę, rozwiązywały zagadki, prezentowały swoje bajkowe przebrania i opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

TO BYŁ BARDZO BAJKOWY DZIEŃ!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!"

Barbara Wdowiak

Copyright © 2025. OPENMINT Rights Reserved.