• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Dziękujemy za nakrętki

Czasami niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość.

 „Serduszkowe kosze”, które  stanęły na szkolnym podwórku, tak cicho - cichuteńko napełniają się nakrętkami - „dobrocią”. Już nikt głośno nie mówi: – „Ten przyniósł 100, a tamten jeszcze więcej …” - a one pięknie się wypełniają i dają nadzieję. Nadzieję potrzebującym, że nie zostali sami ze swoimi smutkami.

Pierwszą partię nakrętek przekazaliśmy dla dzieci z  Hospicjum w Rzeszowie, kolejne już wkrótce zostaną przekazane dla Kacperka, którego z tego miejsca pozdrawiamy i życzymy zdrowia i kolejnych sukcesów sportowych.

Dziękujemy wszystkim za zbieranie i przynoszenie nakrętek. Okazane dobro zawsze wraca, a jeśli  pomaga się najsłabszym, to chyba podwójna radość.

Pozdrawiamy „Nakrętkowych zbieraczy” 

Szkolne Koło Caritas

Kadzidełko 2021

Zamknęliśmy tegoroczną akcję "Kadzidełko dla Misjonarza". Na misje wysłaliśmy 1000 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kadzidełka i tym, którzy podzielili się swoim groszem z potrzebującymi. Mamy nadzieję, że uśmiech obdarowanych będzie dla nas najlepszą nagrodą.

Pełna miska dla schroniska…

Od kilku lat nasze środowisko szkolne w okresie zimowym podejmuje trud zbiórki karmy, koców i innych akcesoriów dla naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska w Nowej Dębie i Machowie. Pamiętajmy o tym i w tym roku. Jednak ze względu na to, iż nauka odbywa się w domu, zachęcamy do podjęcia tego trudu we własnym zakresie. Po powrocie do nauki stacjonarnej, postaramy się zorganizować taką zbiórkę w szkole.

Jeśli, ktoś planuje zakup pieska lub kotka proszę spojrzeć na cudowne zwierzaki  z Przytuliska w Nowej Dębie, które czekają na adopcję, spragnione ludzkiego dobrego serca. Podajemy linki, gdzie można zobaczyć pieski i zasięgnąć informacji.

http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/przygarnij-psa

https://www.facebook.com/psykotynowadeba/

https://pl-pl.facebook.com/tschz.tarnobrzeg

Idzie zima, nie zapominajmy o naszych domowych czworonogach

Łzy cisną się do oczu, kiedy w zimowe dni wiernie służące czworonogi, zamiast przytulnej budy, zajmują miejsca w „mieszkanku podszytym wiatrem”, na tarasach, w rupieciarniach lub obszernych garażach, w których o cieple nie ma mowy. To nierzadkie obrazki z życia podwórkowych kundelków. Jeszcze nie jest za późno, aby zadbać o naszych czworonogów, ocieplić budę, pamiętać o uzupełnianiu wody, która teraz  szybko zamarza i odpowiednim odżywieniu psa.

O ile lepiej się żyje, kiedy czyni się dobro, tym bardziej, że zapewnienie odpowiednich warunków do życia zwierzęcia jest nie tylko odruchem człowieczeństwa, ale także obowiązkiem.

 Elżbieta Głaz

Dla Adrianka i Wiktorii

Dla Adrianka i Wiktorii❤
 
W ramach akcji charytatywnej prowadzonej w naszej szkole na rzecz dwojga małych dzieci z naszej miejscowości udało nam się zebrać kwotę 720 zł.❤
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję❤???
 
Brak opisu.
Brak opisu.

Pomoc misjom

W bieżącym roku szkolnym, nasza szkoła zaangażowała się w pomoc misjom, podjęła współpracę z Pallotyńską Fundacją Misyjną Salvatti. Zorganizowano zbiórkę starych, zużytych telefonów komórkowych i ostemplowanych znaczków pocztowych. Uczniowie przez kilka miesięcy gromadzili wyżej wymienione przedmioty, łącznie zebrano 75 sztuk telefonów i ponad 1000 sztuk znaczków pocztowych. Przygotowano paczkę, którą przesłano na adres fundacji.

B.Ordon


Copyright © 2024. OPENMINT Rights Reserved.