• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Narodowe czytanie "Balladyny" - Juliusza Słowackiego

We wrześniu w naszej szkole, przy zachowaniu środków ostrożności, odbyło się Narodowe Czytanie.

W klasach 0 – IV czytane były Legendy polskie, natomiast w klasach starszych „Balladyna” Juliusza Słowackiego – zaproponowana do czytania przez Parę Prezydencką.

Z tej okazji Prezydent Andrzej Duda skierował specjalne przesłanie, w którym podkreślił, że „wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji”.

Podczas Narodowego Czytania można było ostemplować książki –egzemplarze „Balladyny” okolicznościową pieczęcią przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta RP, upamiętniającą dziewiątą odsłonę akcji społecznej.

„Balladyna” to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. To opowieść o niezdrowej rywalizacji, żądzy władzy i sukcesu za wszelką cenę, która kończy się tragedią.

B. Wdowiak

 

.

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.