• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

"Kto ty jesteś?"

Na to pytanie dzieci z zerówki odpowiadały przez cały miesiąc październik. Z wychowawcą i nauczycielem bibliotekarzem poznawały legendy o państwie polskim. Słuchały legend: "O Lechu i białym Orle", "Wars i Sawa", "Smok Wawelski". Uczyły się wiersza pt. "Katechizm polskiego dziecka",  hymnu państwowego,słuchały polskich pieśni patriotycznych, poznawały symbole narodowe i postać Józefa Piłsudskiego. Rysowały i malowały ilustracje do wysłuchanych legend. Odwiedziły i zapaliły znicze w miejscu pamięci  w Jadachach. Zajęcia te kształtowały u małych dzieci poczucie przynależności narodowej i poczucia patriotyzmu wobec swojej ojczyzny.

M.Zięba

 

 

 

 

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.