• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Dzień Ziemi w klasie II

Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku. To czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą swoje siły, aby uświadomić wszystkim, jak ważna jest ochrona środowiska naturalnego, jakie zagrożenia niesie za sobą niewłaściwe wykorzystywanie darów natury. Również uczniowie klasy II, mimo ograniczeń związanych z pandemią, aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Podczas cyklu lekcji „Dbamy o nasze środowisko”, których celem było kształtowanie postaw proekologicznych, uświadomienie źródeł zagrożeń oraz uwrażliwienie na piękno przyrody ojczystej, uczniowie mieli okazję zobaczyć filmy edukacyjne o tej tematyce, poznać sposoby ochrony przyrody, poznać gatunki roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Uczniowie uczyli się prawidłowej segregacji odpadów, układali hasła związane z ochroną przyrody oraz nauczyli się śpiewać pięknej piosenki „Zielony dom”. Wszyscy zobowiązali się do dbania  o naszą planetę Ziemię, aby dobrze służyła przyszłym pokoleniom. Podsumowaniem zajęć było wykonanie plakatów dotyczących ochrony naszej planety oraz wykonanie pracy technicznej z niepotrzebnych materiałów papierniczych.

Wych. Elżbieta Głaz

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.