• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Szkolne uroczystości z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Trzynasty września był to dla naszej szkoły wyjątkowo radosny dzień.

O godzinie 9.30 wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się przed frontową tablicą upamiętniającą naszego Patrona, aby odśpiewać hymn szkoły i w uroczystym pochodzie przejść do kościoła parafialnego na Mszę Świętą. Oprawę liturgiczną przygotował p. Damian Wdowiak z uczniami z klas starszych. Ks. Jan w homilii zwrócił uwagę na mało znane fakty z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dla wszystkich była to wyjątkowo radosna Msza Św. Miło jest wiedzieć, że ma się takiego wyjątkowego orędownika w niebie i można ze swoimi smuteczkami, małymi i większymi pobiec i prosić o wstawiennictwo.

Po Eucharystii wprawdzie były dalej lekcje, ale osłodzone „pączkami prymasowskimi”. W tym miejscu chcemy bardzo podziękować panu Tadeuszowi Jadachowi za tę miłą niespodziankę.

Ps. Dodam tylko małą ciekawostkę, że Kardynał Stefan Wyszyński raz do roku zapraszał i częstował studentów pączkami. Uczestnicy tych spotkań wspominali, że organizowali konkursy kto zje ich najwięcej. Mamy nadzieję, że i w naszej szkole będą królować pączki przy okazji świąt związanych z osobą Patrona.

B. Barwińska

 

Copyright © 2024. OPENMINT Rights Reserved.