• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

NARODOWE CZYTANIE 2021

Już po raz czwarty nasza szkoła dołączyła do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem w ramach dziesiątej, jubileuszowej edycji Para Prezydencka zaprosiła do lektury dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym z tej okazji do Polaków „ To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło”.

Jak co roku do akcji popularyzacji polskiej literatury oraz promocji czytelnictwa włączyli się nauczyciele oraz uczniowie. W klasach starszych czytano wybrane fragmenty książki pt. „Moralność pani Dulskiej”, zaś w klasach młodszych utwory polskich autorów.

Narodowe czytanie to wspaniała okazja, by popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości oraz promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach.

B. Wdowiak

Copyright © 2024. OPENMINT Rights Reserved.