• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

"Kto ty jesteś?"

Na to pytanie dzieci z zerówki odpowiadały przez cały miesiąc październik. Z wychowawcą i nauczycielem bibliotekarzem poznawały legendy o państwie polskim. Słuchały legend: "O Lechu i białym Orle", "Wars i Sawa", "Smok Wawelski". Uczyły się wiersza pt. "Katechizm polskiego dziecka",  hymnu państwowego,słuchały polskich pieśni patriotycznych, poznawały symbole narodowe i postać Józefa Piłsudskiego. Rysowały i malowały ilustracje do wysłuchanych legend. Odwiedziły i zapaliły znicze w miejscu pamięci  w Jadachach. Zajęcia te kształtowały u małych dzieci poczucie przynależności narodowej i poczucia patriotyzmu wobec swojej ojczyzny.

M.Zięba

 

 

 

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W piątek, 6 listopada, w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Postaci z Bajek.

Podczas lekcji bibliotecznych przypominaliśmy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie była przypadkowa – to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

W tym wyjątkowym dniu dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego, z zerówki oraz
z klas I-III przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje.

Podczas zajęć dzieci słuchały bajek czytanych przez bibliotekarkę, rozwiązywały zagadki, prezentowały swoje bajkowe przebrania i opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

TO BYŁ BARDZO BAJKOWY DZIEŃ!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. "Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!"

Barbara Wdowiak

PASOWANIE NA UCZNIA 2020

Ślubuję uroczyście:
- być sumiennym uczniem,    
- dbać o honor i dobre imię mojej szkoły i klasy,       
- szanować swoich nauczycieli i rodziców, a także inne osoby dorosłe,
- uczyć się pilnie tego co dobre i mądre,    
- pomagać słabszym i potrzebującym,   
- swoją postawą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom,      
- kochać swoją Ojczyznę i przyczyniać się do jej rozwoju.   

ŚLUBUJĘ !

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

23 października 2020 r. złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na ucznia.

Aktu pasowania dużym ołówkiem dokonała pani dyrektor Bernarda Głowacka. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Z dużym   zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na zakończenie uroczystości otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Obecni na pasowaniu przedstawiciele rodziców wręczyli dzieciom prezenty.

Miłą niespodziankę przygotowali pierwszoklasistom ich starsi koledzy z klasy trzeciej, obdarowując ich własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek. Uroczystość  na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej.

M. Zbyrad

"Człowiek Niezwykłej Miary" - wyniki konkursu

Na łamach naszej strony chcemy podzielić się wielką radością.

Pod koniec ubiegłego roku  szkolnego wysłaliśmy prace wykonane w ramach Ogólnopolskiego Projektu: "Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary". Wszystkim „wtajemniczonym” serdecznie dziękuję za wykonanie pięknych prac: plastycznych, literackich i prezentacji multimedialnych o Patronie. Stworzenie tych prac okupione było wielkim wysiłkiem dla nas wszystkich, ale się udałoJ!  Dzięki Wam nasza szkoła otrzymała piękny certyfikat potwierdzający udział w ogólnopolskim projekcie.

Dziś również oficjalnie możemy się pochwalić tym, że nasz uczeń z kl. V Tadeusz Stagraczyńskizajął I miejsce w kategorii „list”. Bardzo serdecznie gratulujemy Tadeuszowi i jego Rodzicom tak dużego sukcesu. Podziękowania kieruję również do pani Barbary Wdowiak, która przygotowała ucznia do konkursu.

Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie prac na konkurs serdecznie dziękuję i życzę równie radosnych sukcesów - podobnych do tych, które zdobył Tadeusz.

Beata Barwińska

Jak być eko?

Przez cały październik dzieci z zerówki uczyły się , jak być eko. Pani B. Wdowiak cyklicznie w każdy poniedziałek i wtorek czytała dzieciom przygody głównych bohaterów, którzy uczyli, jak dbać o przyrodę. Z wychowawcą, na zajęciach wykonały postacie Fajniaków, rysowały piękne ilustracje, a z rodzicami posiały nasiona różnych roślin. Mamy nadzieję, że poprzez spotkania z ciekawą lekturą i zajęciami uwrażliwiłyśmy najmłodszych na potrzeby otaczającej nas przyrody.                                                                

Wychowawca: M. Zięba

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.