• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Jak sprzątano Jadachy?

Rok 2017 to kolejny w którym społeczność szkolna włączyła się bardzo chętnie do Akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku całe zdarzenie przebiegało pod hasłem.: „Nie ma śmieci – są surowce” i miało miejsce 15 września w piątek. Rejony do uporządkowania zostały przydzielone na apelu ekologicznym, który odbył się dzień wcześniej. Wielkość tych obszarów odpowiadała wiekowi i liczebności klas. Na apelu tym uczniowie dowiedzieli się, jak poprawnie zbierać odpady, jakich unikać, aby zbiórka była bezpieczna. Informacja o sprzątaniu została także umieszczona na portalu społecznościowym Facebook. Dzień „Sprzątania świata” rozpoczął się od zaopatrzenia się klas w worki na odpady oraz rękawiczki do ich zbierania. Każda klasa pod opieką wyznaczonego nauczyciela udała się w przydzielone rejony, aby wytropić leżące na poboczach dróg odpady.

Zbiórka, która zakończyła się po posprzątaniu rejonów przyniosła efekt edukacyjny (dzieci doskonaliły umiejętność sprzątania odpadów) oraz estetyczny (w wyznaczonych rejonach nie został ani jeden odpad). Efektem Akcji było 14 worków odpadów, przyniesionych w wyznaczone miejsce obok szkoły, skąd odebrali je pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z Nowej Dęby.

Koordynator akcji: Andrzej Majkut

SP Jadachy

 

 

 

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.