• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Podsumowanie akcji pomocy bezdomnym zwierzętom w Szkole Podstawowej w Jadachach

Przez cały listopad w szkole w Jadachach trwała zbiórka karmy oraz potrzebnych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt pod hasłem „Ciepły koc w zimną noc”. Podobnie jak w zeszłym roku niemal cała społeczność szkolna okazała wielkie serce naszym czworonożnym przyjaciołom. W tym roku zebrano ponad 300 kg karmy oraz kilkanaście sztuk różnych akcesoriów (obroże, ręczniki, miski, zabawki).
W grudniu odbyło się uroczyste podsumowanie z udziałem zaproszonych wolontariuszek ze schroniska zwierząt w Nowej Dębie. Wolontariuszki podczas prezentacji, opowiedziały dzieciom o pracy w schronisku i jego czworonożnych mieszkańcach oraz odpowiedziały na wiele pytań dzieci. Wszyscy uczniowie, którzy włączyli się w zbiórkę otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najaktywniejszymi klasami w całej akcji okazały się kl. III (zebrała 90 kg karmy), kl. I (68 kg), kl. VI (43kg), kl. II (40 kg) oraz kl. IV (39 kg). Uczniowie, którzy wykazali największa aktywność, a było ich siedemnastu w nagrodę pojechali z darami do schroniska zwierząt w Machowie. Wizyta w schronisku okazała się dla dzieci doskonałą lekcją o miłości do zwierząt oraz wielkiej odpowiedzialności za nich. Zebrana karma trafiła do Przytuliska Zwierząt w Nowej Dębie oraz Schroniska Zwierząt w Machowie. Spotkaliśmy się z niezwykłą oznaką wdzięczności za te skromne dary, ale potrzeby takich placówek są o wiele większe.
W przyszłości zamierzamy po raz czwarty akcję powtórzyć. Gdyby, ktoś był zainteresowany adopcją pieska czy kota zachęcamy do śledzenia stron
https://www.facebook.com/psykotynowadeba/, https://www.facebook.com/tschz.tarnobrzeg/
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koordynatorzy:
Elżbieta Głaz
Beata Metryka

 

 

 

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.