• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Mandarynkowy tydzień

„Mandarynkowy Tydzień”

W ramach szeroko prowadzonych działań Szkoły Promującej Zdrowie nasza szkoła w tym roku zorganizowała „Mandarynkowy Tydzień”. Jest to wydarzenie z cyklu „owocowych tygodni”, odbywających się w Szkole w Jadachach od lat.
Społeczność szkolna przez cały listopadowy tydzień 2019 roku poznawała zalety i uroki owocu, jakim jest mandarynka. W czasie tych działań zorganizowane zostały konkursy oceniające: mandarynkowy strój; przygotowywanie posiłków z mandarynką; wykonywanie plakatów. Na specjalnie przygotowanym do tego miejscu, uczniowie i nauczyciele wpisywali różne ciekawostki, hasła i wiersze kojarzące się z mandarynką. Przez cały tydzień wszyscy do woli zajadali się mandarynką i pili sok wyciskany ze świeżych owoców. Sklepik szkolny w swojej ofercie oferował oczywiście mandarynki.
Poszczególne klasy poruszały na godzinach wychowawczych zdrowotne zalety jedzenia i picia mandarynek. Miały miejsce także zawody sportowe, w czasie których młodzież rywalizowała w „mandarynkowych konkurencjach”. Były to między innymi: bieg rozstawny z mandarynką; pokonywanie przeszkód z mandarynką; obieranie mandarynki na czas.
Całość konkursów została oceniona i nagrodzona na apelu podsumowującym zmagania. Wszyscy uczniowie w nagrodę otrzymali mandarynki oraz dyplomy.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że tygodnie z owocami pozwalają im dostrzec ich ważny wpływ na zachowanie zdrowia.


Szkoła Podstawowa w Jadachach

 

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.