• 1 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 2 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 3 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 4 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
 • 5 Koronawirus
  W związku z sytuacją epidemiologiczną zajęcia odbywają się drogą elektroniczną
baner

Śniadanie daje moc 2019

Kolejny raz Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Jadachach uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji „Śniadanie Daje Moc”, która ma na celu pokazanie, jak ważne jest spożywanie II posiłku w szkole. II śniadanie jest potrzebne dzieciom, ponieważ pomaga w utrzymaniu koncentracji na lekcjach, pomaga w skupieniu się i dobrej nauce. Dziecko jest wtedy wesołe, ma energię do zabawy i pracy.
Listopad to miesiąc, kiedy przypada w naszym kraju finisz Akcji. W tych listopadowych dniach, dzieci i młodzież wspólnie z wychowawcami zorganizowali w swoich klasach wspólnie śniadania, na które złożyły się zdrowe produkty, które pomagają dzieciom w dobrym samopoczuciu. W myśl powiedzenia: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, uczymy dzieci od najmłodszych lat aby posiłki poza podstawowymi produktami, jak pieczywo, masło czy ser, zawierały także owoce i warzywa pod różnymi postaciami.
Odbywająca się od wielu lat akcja już na stałe wpisała się w nasze działania jako Szkoły Promującej Zdrowie i na pewno pomaga młodym pokoleniom zrozumieć, że śniadanie w szkole jest potrzebne. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.
Organizatorzy

 

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.